Menu

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa w Bobrowcach

Bobrowce ul. Mszczonowska 5
96-323 Osuchów

tel/fax 46-857-44-91
e-mail: pspbobrowce@poczta.onet.pl

Nawigacja

Start

11 Listopada

      W dniu 13 listopada 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrowcach świętowali 100-letnią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

    Uroczystości uświetniły swoim przybyciem zaproszeni goście: Pani Barbara Gryglewska- wchodząca w skład Rady Miejskiej w Mszczonowie, wielka miłośniczka historii; Pani Dorota Kaźmierczak- rozpoczynająca  kadencję  radnej w gminie Mszczonów oraz Panowie Tomasz Zaszewski  i Zbigniew Gronkiewicz – reprezentanci Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrowcach. Nie zabrakło też rodziców na czele z Panią Ewą Kiełkiewicz –przewodniczącą Rady Rodziców i innych gości. Powitania szanownych gości, uczniów , nauczycieli i rodziców dokonała dyrektor szkoły Pani Grażyna Frelik. Przypomniała wszystkim obecnym, że dzień   11 listopada dla wszystkich Polaków był dniem bardzo ważnym, ale jeszcze kilka lat Polacy musieli walczyć o ostateczne ustalenie granic dopiero co rodzącego się państwa polskiego.

   Występy rozpoczęły przedszkolaki odśpiewaniem pięknej pieśni „Płynie Wisła, płynie”. Po nich dzieci z klas I-III przedstawiły program artystyczny o polskim patriotyzmie, przeplatany śpiewem polskich pieśni patriotycznych i żołnierskich takich jak: „Białe Róże”, „Pierwsza Brygada”, „Ułani, Ułani”, „Piechota”, „Pierwsza kadrowa”  i innych. Uczniowie przedstawili w swoim programie  historię utraty niepodległości przez Polskę, a potem jej odzyskanie oraz jak rozumieją słowa: patriotyzm, Ojczyzna. Dzieci wykonały także piękny taniec z wykorzystaniem rekwizytów naszych flag narodowych na melodię „ Jestem Polką, Polakiem”. Na zakończenie programu wszyscy obecni uroczyście odśpiewali słowa „Mazurka Dąbrowskiego” naszego hymnu.

Po programie wystąpiła Pani Barbara Gryglewska, która w pięknych słowach podziękowała za przygotowanie  uroczystości i podkreśliła jak ważne jest wychowywanie do patriotyzmu, szczególnie młodego pokolenia. „Wolność nie jest nam dana na zawsze”, musimy o tym pamiętać.

      Na zakończenie uroczystości przybyli goście i  dzieci mogli najpierw  podziwiać wspaniałe torty upieczone specjalnie na tę okazję przez jedną z mam,  Panią Oksanę Rzepecką, a później delektować  się ich smakiem. Wszyscy uczestnicy  mieli także możliwość  obejrzeć kroniki szkoły i wpisać się „ku pamięci”  z okazji  tego , jakże ważnego święta.   Występy małych Polaków, dekoracja szkoły i wygląd dzieci napawały dumą, i wielką radością nasze serca, że to już  100 -letnia rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Montaż słowno-muzyczny przygotowały Panie :Grażyna  Frelik i Angelika Woźniak. Dekoracje wykonała Pani Hanna Żukowska.

 

  • autor: Grażyna Frelik

« wstecz

Kontakt

Stopka