Menu

Rotujące aktualności w nagłówku strony

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa w Bobrowcach

Bobrowce ul. Mszczonowska 5
96-323 Osuchów

tel/fax 46-857-44-91
e-mail: pspbobrowce@poczta.onet.pl

Start

Wielkanoc

W dniu 13 kwietnia br. W Szkole Podstawowej w Bobrowcach odbyła się uroczysta akademia związana z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi.

Z wielkanocnymi tradycjami zapoznały wszystkich obecnych uczniowie klasy III, którzy pod kierunkiem p. Grażyny Frelik przygotowali montaż słowno-muzyczny. Dzieci przypomniały o tradycjach znanych, takich jak: wyplatanie palm i noszenie do kościoła w Niedzielę Palmową, święcenie pokarmów, uroczyste śniadanie, a podczas śniadania dzielenie się jajkiem i święconką, składanie sobie wielkanocnych życzeń, śmigus-dyngus.

Uczniowie przypomnieli także o zwyczajach dawnych, które obecnie tylko w niektórych regionach Polski się kultywuje, a są nimi: chodzenie po wsi  z drewnianym kurkiem i zbieranie świątecznych datków, zwyczaje związane z palmami i pisankami.

Swoimi występami uświetniły akademię także dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy I i II. Uczestnikami występów były także dzieci ukraińskie.

Wspólne śpiewanie piosenki „Święta wielkanocne” dostarczyło wszystkim wiele radości.

O piękną oprawę plastyczną uroczystości (gazetka, stół wielkanocny) zadbała p. Hanna Żukowska, a oprawę muzyczną p. Angelika Woźniak.

Po programie  świąteczne życzenia  złożyły dzieciom, nauczycielom i pracownikom szkoły przewodnicząca Rady Rodziców p. Justyna Jankowska i dyrektor szkoły p. Grażyna Frelik.

Jak tradycji przystało, podzieliliśmy się także jajkiem- symbolem odradzającego się życia.

  • autor: Grażyna Frelik

Wróć

Odnośniki

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Bobrowcach

Bobrowce, ul. Mszczonowska 5
96-323 Osuchów

tel. +48 46 857 44 91
e-mail: pspbobrowce@poczta.onet.pl

[obiekt mapy] Lokalizacja szkoły na mapie