Menu

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa w Bobrowcach

Bobrowce ul. Mszczonowska 5
96-323 Osuchów

tel/fax 46-857-44-91
e-mail: pspbobrowce@poczta.onet.pl

Nawigacja

Start

Dzień Edukacji Narodowej

      Dnia 15 października 2019 r. o godz. 10°° w Szkole Podstawowej w Bobrowcach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest w  rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej utworzonej 14.10.1773r. z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
    W akademii uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz przedstawiciele rodziców. Na wstępie głos zabrała pani dyrektor Grażyna Frelik, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie, oraz życzyła nauczycielom i pracownikom obsługi wiele sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.
     Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów kasy II i III pod kierunkiem p. Hanny Żukowskiej i  p. Angeliki Woźniak. Również uczniowie klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego pod kierunkiem wychowawczyń: Bożeny Bochenek i Eweliny Olesińskiej uświetnili ten wyjątkowy dzień wierszami i piosenkami. Uczniowie w swych wystąpieniach docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczycieli, ich poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Montaż słowno-muzyczny zawierał wiersze, piosenki i scenki humorystyczne o szkole. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie wszyscy uczniowie zaśpiewali „sto lat”.
    Wiele miłych słów wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty przekazała Przewodnicząca Rady Rodziców p. Ewa Kiełkiewicz.

  • autor: Hanna Żukowska

« wstecz

Kontakt

Stopka