Menu

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa w Bobrowcach

Bobrowce ul. Mszczonowska 5
96-323 Osuchów

tel/fax 46-857-44-91
e-mail: pspbobrowce@poczta.onet.pl

Nawigacja

Start

Pasowanie pierwszaków

Ślubuję uroczyście:
- wypełniać sumiennie obowiązki ucznia,
- uczyć się pilnie,
- być dobrym kolegą,
- dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły,
- dawać powody do dumy swoim nauczycielom i rodzicom,
- swoim zachowaniem i nauką sprawiać im radość,
- ślubuję być dobrym Polakiem i godnie służyć Ojczyźnie.

 

            30 października uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Bobrowcach złożyli uroczyste ślubowanie. W tym roku pasowania na ucznia dostąpiło dziesięcioro pierwszoklasistów. Na pamiątkę każdy otrzymał Dyplom Pasowania na Ucznia, pierwszą legitymację szkolną oraz upominki od społeczności szkolnej.

 

            Uroczyste ślubowanie rozpoczęło się wspaniałym występem artystycznym. Wśród wierszy, piosenek i układów tanecznych szybko mijał czas. Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonała dyrektor szkoły p. Grażyna Frelik. Następnie każdy uczeń symbolicznie podpisywał się
w Kronice Szkoły. Uczniowie pozostałych klas hucznie powitali młodszych kolegów
i koleżanki. Mimo stresu związanego z pierwszym publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z prezentacją swojej wiedzy i umiejętności. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszoklasistów gromkimi brawami.
            Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie. Rodzice, chcący, by ten niezwykły dzień w szkole był dla ich pociech radością, przygotowali słodki poczęstunek. Było bardzo miło i serdecznie. Wszystkie dzieci były zadowolone i dumne, że zostały włączone do społeczności szkolnej. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.

  • autor: Angelika Woźniak

« wstecz

Kontakt

Stopka