Menu

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa w Bobrowcach

Bobrowce ul. Mszczonowska 5
96-323 Osuchów

tel/fax 46-857-44-91
e-mail: pspbobrowce@poczta.onet.pl

Nawigacja

Start

Punkt Przedszkolny

„Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są dziadkowie, dziadek mnóstwo zna zagadek, Babcia bajke nam opowie!” te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się w dniu 15 stycznia 2019 r. w Punkcie Przedszkolnym „Bajkowy zakątek” w Szkole Podstawowej w Bobrowcach.

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Przedszkolaki zaprosiły do szkoły swoich dziadków
i babcie. Dzieci przygotowały specjalny dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanych programach artystycznych wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie laurki z pięknymi życzeniami.

W konkursie plastycznym „Portret babci i dziadka” organizowanym w naszej szkole dla klas 0-III Wiktoria Podolska i Damian Gwiazda zajęli I miejsce, a Milena Karasiewicz i Ewelina Rutkowska III miejsce. Serdecznie gratulujemy laureatom! W dalszej części uroczystości niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnukami. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone w naszej placówce chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków.

W konkursie plastycznym „Portret babci i dziadka” organizowanym w naszej szkole dla klas 0-III Wiktoria Podolska i Damian Gwiazda zajęli I miejsce, a Milena Karasiewicz i Ewelina Rutkowska III miejsce. Serdecznie gratulujemy laureatom! Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

 

Dwa dni później odbyła się w szkole zabawa karnawałowa. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Świetnie bawili się , uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Rodzice jak co roku zadbali o poczęstunek i pyszny soczek dla swoich pociech. Tradycyjnie na zakończenie przedszkolaków odwiedził  Św. Mikołaj wręczając wszystkim zgromadzonym upominki.

Bal odbył się w cudownej atmosferze , wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzy. Dzieci bawiły się wesoło, każdy mógł zatańczyć jak najbardziej wymyślne tańce przy pięknej muzyce. Taka zabawa odbywa się w naszej szkole co roku i co roku towarzyszą jej niesamowite emocje i niezapomniane przeżycia szczególnie dla tych najmłodszych.

  • autor: Teresa Liszewska

« wstecz

Kontakt

Stopka